SLD o reformie emerytur mundurowych

Wśród komentarzy politycznych na temat rezygnacji ministra Adama Rapackiego, jakie wyemitowała TVP INFO zwraca uwagę wypowiedź rzecznika Klubu Poselskiego SLD Dariusza Jońskiego.

Komentujący dymisję generała Rapackiego posłowie Platformy Obywatelskiej twierdzą, że jego odejście absolutnie nie zaważy na przygotowaniach do Euro 2012, którymi wiceminister kierował osobiście. Z kolei przedstawiciele opozycji z Prawa i Sprawiedliwości uważają, że odejście generała stanowi poważny wyłom w tych przygotowaniach, poza tym zwracają uwagę, że przyczyną odejścia generała Rapackiego mogą być rozbieżności w przygotowaniach projektu reformy emerytur mundurowych.

Zwraca uwagę najnowsza z prezentowanych przez TVP INFO wypowiedź posła Dariusza Jońskiego, rzecznika SLD, który stwierdził między innymi, że rządowi bardzo zależy na jak najszybszym wdrożeniu reformy emerytur mundurowych natomiast generał Rapacki postrzegany jest jako świetny fachowiec i jako były policjant doskonale orientuje się w zawiłościach przygotowywanego projektu reformy. Rzecznik SLD podkreślił w swojej wypowiedzi, że policjanci są do dyspozycji przez 24 godziny na dobę, ryzykują życiem i zdrowiem i są bardzo nisko opłacani. Co prawda obecne prawo pozwala im na uzyskanie pierwszych świadczeń emerytalnych już po 15 latach służby, ale ponad 90 % policjantów pozostaje w służbie znacznie dłużej. Zdaniem rzecznika SLD od dłuższego czasu rząd trzyma policjantów w niepewności i stan ten jest przyczyną masowych odejść ze służby najbardziej doświadczonych policjantów. Na zakończenie swej wypowiedzi Dariusz Joński stwierdził, że SLD na pewno nie poprze projektu reformy emerytur mundurowych, który nie będzie uzgodniony w ramach konsultacji z organizacjami związkowymi.

Na podstawie przekazu TVP INFO (jp)

Fot. TVP INFO

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT