Stanowiska kierownicze w policji będą kadencyjne

Będą zmiany na stanowiskach szefów co najmniej dziewięciu komend wojewódzkich policji. Komendant główny Marek Działoszyński wystąpił do sześciu wojewodów o opinie dotyczącą zmian; trwają też konkursy na komendantów w Łodzi, Krakowie i Gdańsku.

Jak poinformował w poniedziałek PAP rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski, szef policji zdecydował się na takie zmiany, bo chce, by na stanowiskach kierowniczych w policji obowiązywała pewnego rodzaju kadencyjność.

„Komendant chce, by ci komendanci wojewódzcy, którzy w swoim garnizonie pełnią tę funkcję od czterech, pięciu lat, przeszli do nowego garnizonu. Tak by mieli nowe, świeże spojrzenie i nowe wyzwania” – zaznaczył Sokołowski.

Dodał, że na razie rozpoczęła się procedura związana ze zmianami. Trwają konkursy na szefów komend w Krakowie, Łodzi i Gdańsku – skąd dotychczasowi komendanci przeszli do KGP (Działoszyński był szefem policji w Łodzi, jego zastępcy w Krakowie i w Gdańsku). „Oferty mają być składane do 1 lutego, do 7 konkursy powinny zostać rozstrzygnięte” – powiedział Sokołowski.

Jak poinformował, szef policji wystąpił też do sześciu wojewodów o opinie w sprawie nowych komendantów wojewódzkich. Po ich uzyskaniu wystąpi z wnioskami do ministra spraw wewnętrznych.

Zgodnie z tymi planami dotychczasowy komendant wojewódzki policji z Olsztyna ma być szefem policji w Białymstoku. Komendant z Białegostoku ma objąć stanowisko w Lublinie, a szef policji z Lublina przejść do Katowic. Z kolei komendant wojewódzki z Katowic ma przejść do Wrocławia, a z Gorzowa Wielkopolskiego – do Opola.

„Chcemy, by wszystkie stanowiska komendantów wojewódzkich obsadzone zostały do 9 maja br.” – dodał rzecznik KGP.

źródło: Gazeta Prawna

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT