Stanowisko FZZ w sprawie podwyżek dla służb.

Przedstawiamy stanowisko Forum Związków Zawodowych w sprawie podwyżek dla wszystkich służb mundurowych przyjęte podczas posiedzenia Prezydium FZZ, w dniu 15 grudnia w Runowie Krajeńskim.

 

Runowo Krajeńskie, 15.12.2011 r.

STANOWISKO
FORUM ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH

Forum Związków Zawodowych negatywnie odbiera nieuwzględnienie w projekcie budżetu na 2012 rok podwyżek uposażeń dla funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej i Straży Granicznej.
Stanowisko Rządu w kontekście braku waloryzacji uposażeń funkcjonariuszy służb mundurowych przez ostatnie 3 lata godzi wyraźnie w ich interesy i jest niedopuszczalne w ocenie Forum Związków Zawodowych.
Forum Związków Zawodowych żąda od Prezesa Rady Ministrów zmiany tej negatywnej decyzji oraz zwraca się do ministrów spraw wewnętrznych i sprawiedliwości o podjęcie zdecydowanych działań w kierunku objęcia funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej i Straży Granicznej, analogicznie jak żołnierzy i policjantów wzrostem uposażeń w 2012 roku. Wzrost ten powinien nastąpić poprzez wydanie rozporządzeń Rady Ministrów, określających nowy – zwiększony o 0,22 podobnie jak w przypadku żołnierzy zawodowych – wskaźnik wielokrotności kwoty bazowej, stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Policji, Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej i Straży Granicznej z mocą od 1 czerwca 2012 roku. Wprowadzenie powyższej regulacji od 1 czerwca przyszłego roku jest uzasadnione wydatnie zwiększonymi obowiązkami służb mundurowych w okresie EURO 2012.

Wiceprzewodniczący                                  Przewodniczący
Forum Związków Zawodowych                   Forum Związków Zawodowych

Antoni Duda                                                 Tadeusz Chwałka

Do wiadomości:
1. Prezes Rady Ministrów
2. Minister Finansów
3. Minister Spraw Wewnętrznych
4. Minister Sprawiedliwości

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT