Szef śląskiej policji będzie komendantem na Dolnym Śląsku?

Jak dowiedzieli się dziennikarze portalu GazetaWroclawska.pl, nadinsp. Dariusz Biel (obecnie komendant wojewódzki policji na Śląsku) będzie nowym komendantem dolnośląskiej policji. Zastąpi Zbigniewa Maciejewskiego, który ma odejść na emeryturę. 

 

 

 O odwołaniu Maciejewskiego mówiło się od dawna. Jego dni w policji miały być policzone zwłaszcza po tym, jak stanowisko komendanta głównego stracił Andrzej Matejuk. Matejuk i Maciejewski od lat byli bliskimi współpracownikami.

– Zwolnienie? Nic o tym nie wiem. Z komendy głównej nie dotarły do mnie żadne sygnały w tej sprawie – mówił nam jeszcze kilka dni temu Zbigniew Maciejewski. – Emerytura? Nie mam takich planów – stwierdzał stanowczo. Dziś nie odbiera telefonów. Jest na zwolnieniu lekarskim.

Według naszych informacji, kilka dni temu Maciejewski został wezwany do komendanta głównego policji Marka Działoszyńskiego. Miał usłyszeć ultimatum: albo sam odejdzie ze stanowiska, albo zostanie odwołany.

Następcą Maciejewskiego – jak się dowiedzieliśmy- ma być Dariusz Biel, od 2008 roku szef policji na śląsku. – Nie potwierdzam, nie zaprzeczam – mówi nam Biel.
W kierowaniu wojewódzkimi komendami ma spore doświadczenie. Od 2001 roku był komendantem kolejno w Opolu, Rzeszowie, Lublinie i Katowicach.

źródło: Gazeta Wrocławska

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT