Szef MSW spotkał się z przedstawicielami związków zawodowych

18 stycznia br. minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki spotkał się z przedstawicielami związków zawodowych, m.in. Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej. Głównym tematem rozmów były podwyżki dla funkcjonariuszy obu służb. Minister przedstawił związkowcom wyniki analizy budżetów i zapowiedział, że ze strony rządu i prezesa Rady Ministrów jest wola polityczna, aby uwzględnić podwyżki dla SG, BOR i PSP w budżecie na 2013 r.

Po rozmowach ze związkami zawodowymi minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki spotkał się z dziennikarzami. – W budżetach Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej nie udało nam się znaleźć pieniędzy na podwyżki dla funkcjonariuszy – powiedział szef MSW.
 
Minister Jacek Cichocki dodał jednak, że istnieje możliwość podwyżek dla funkcjonariuszy SG, BOR i PSP jeszcze w tym roku. Pieniądze miałyby pochodzić z rezerwy budżetowej na przeciwdziałanie skutkom powodzi. Ta pozycja w budżecie to ok. 1,4 mld zł, ale dopiero pod koniec 2012 r. byłoby wiadomo, ile pieniędzy jest do dyspozycji. Czasami zdarza się bowiem tak, że np. nie wszystkie przetargi zostały rozstrzygnięte albo koszt realizacji był mniejszy niż początkowo zakładano. Duże znaczenie mają także warunki atmosferyczne, jakie panowały w danym roku. Od tego zależy np. wysokość środków finansowych przekazywanych na usunięcie skutków klęsk żywiołowych. W takiej sytuacji pieniądze, które nie zostały wykorzystane, można przeznaczyć na inne cele. Minister podkreślił jednak, że ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie parlament.
 
Jeśli jednak dodatkowych pieniędzy nie uda się wygospodarować z rezerwy budżetowej na przeciwdziałanie skutkom powodzi, minister zapowiedział, że będzie się starał, aby funkcjonariusze SG i PSP dostali po 300 zł podwyżki w 2013 r. – Zapewniłem związkowców, że ze strony rządu i Pana Premiera Donalda Tuska jest wola polityczna, aby w planie podwyżek na 2013 r. uwzględnić Straż Graniczną, Państwową Straż Pożarną, BOR i Służbę Więzienną” – powiedział szef MSW.
 
W spotkaniu z ministrem spraw wewnętrznych Jackiem Cichockim wzięły udział następujące związki zawodowe: Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów, Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej, Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Pracowników Pożarnictwa, Związek Zawodowy Strażaków „Florian” oraz Krajowa Sekcja Pożarnictwa Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.

źródło: msw.gov.pl

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT