Wiceszef policji odchodzi ze stanowiska

Wiceszef policji Andrzej Rokita żegna się ze stanowiskiem /Artur Barbarowski /East News

Odpowiedzialny za pion kryminalny zastępca komendanta głównego policji nadinsp. Andrzej Rokita zrezygnował ze stanowiska ze względów zdrowotnych – poinformowała we wtorek Komenda Główna Policji. Rokita był zastępcą szefa KGP od 16 stycznia 2012 roku.

– Komendant Rokita złożył dzisiaj raport o odejście z zajmowanego stanowiska. Umotywował to względami osobistymi i zdrowotnymi – powiedział rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski.

Przypomniał, że zgodnie z procedurą raport ten zostanie przedstawiony przez komendanta głównego policji nadinsp. Marka Działoszyńskiego ministrowi spraw wewnętrznych Bartłomiejowi Sienkiewiczowi.

– Jest to szkoda dla policji, ponieważ jest to doświadczony i bardzo dobry oficer. Wiemy, że ma pewne problemy zdrowotne. Przejdzie do dyspozycji komendanta głównego. Będziemy starać się w przyszłości wykorzystywać jego doświadczenie – powiedział Sokołowski.

RMF FM podał we wtorek, że Rokita „nie wytrzymał presji i nagonki, jakiej poddawani byli ostatnio podlegli mu funkcjonariusze”.

http://fakty.interia.pl/polska/news-wiceszef-policji-odchodzi-ze-stanowiska,nId,953112?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT