XIII Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego!

Odbyło się XIII Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego. Policyjni pielgrzymi modlili się w intencji poległych podczas służby, za swoje bezpieczeństwo oraz przyszłość ojczyzny i swego zawodu.

 

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele garnizonów Policji z całego kraju z Komendantem Głównym Policji generalnym inspektorem Markiem Działoszyńskim na czele oraz przedstawiciele Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów z przewodniczącym Zarządu Głównego Grzegorzem Nemsem na czele. W uroczystościach wzięli udział także Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinspektor Mirosław Schossler i nadinspektor Wojciech Olbryś oraz Śląski Komendant Wojewódzki nadinspektor Krzysztof Jarosz.

Pielgrzymka policjantów, pracowników Policji, ich rodzin i organizacji związanych z Policją ruszyła z Placu Biegańskiego w Częstochowie. Wiązanki kwiatów złożone zostały przy pomniku Józefa Piłsudskiego i pomniku Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Następnie przed pomnikiem Nieznanego Żołnierza odbył się Apel z okazji 74 rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

O 13.15 na Jasnogórskich Błoniach odprawiona została uroczysta Msza Święta. Godzinę później, pielgrzymka udała się pod płaskorzeźbę GLORIA VICTIS, gdzie jej uczestnicy oddali hołd poległym i pomordowanym policjantom. Następnie pielgrzymi modlili się w intencji Policji przed cudownym obrazem Matki Boskiej Jasnogórskiej Królowej Polski. XIII Spotkanie Jasnogórskie środowiska Policyjnego zakończyło się koncertem.

Z inicjatywy Opolskiego Kapelana Policji, oraz ZW NSZZ P. w Opolu, wzorem lat ubiegłych również policjanci i emeryci policyjni wraz z rodzinami z Opola  udali się na to niezwykłe spotkanie. Wyjazd nastąpił o godzinie 9.00 a powrót do Opola około 17.00 . Na prawdę było warto!

Zachęcamy do udziału w tych uroczystościach w przyszłym roku!

źródło: ZG,  ZW NSZZ P w Opolu

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT