Zamieszanie wokół decyzji Komendanta Głównego!

Jak większość z Was już zapewne wie, w ostatnim okresie czasu doszło do sporego zamieszania wokół środków finansowych wygospodarowanych  przez Komendanta Głównego Policji, które podobno w porozumieniu z Przewodniczącym Zarządu Głównego, postanowił on przekazać na czasowe dodatki dla policjantów w całej Polsce. Łączna kwota to 8 mln złotych, jednak w przeliczeniu na etat policyjny nie wygląda już tak „różowo” i wynosi 82,72 złotych.

 

Środki te mają być podzielone dla policjantów w formie jednorazowego dodatku czasowego, czyli na tzw. „część motywacyjną” naszego uposażenia. Mówiąc kolokwialnie „szału nie ma”, ale zawsze parę groszy się przyda. Niestety, aby sprawa nie wyglądała tak prosto Pan Komendant postanowił nieco „zamieszać” i w przypadku siedmiu garnizonów – w tym naszego- przeznaczyć połowę tej kwoty na szkolenia dla policjantów. Czyli wysokość jednorazowego dodatku czasowego wyniesie wówczas w tych województwach 41,36 zł.

W uzasadnieniu takiej decyzji czytamy, że Pan Komendant postanowił przychylić się do wniosku wspomnianych siedmiu Zarządów Wojewódzkich z dnia 10 października w którym to domagały się one działań naprawczych w systemie szkolenia policjantów w całej Polsce. Inspiracją do sformułowania tego wniosku były dla nas zdarzenia upublicznione w mediach z interwencji policjantów w kilku miejscowościach w kraju, opinie samych policjantów, oraz raport NIK z czerwca br. wytykający nieprawidłowości w procesie szkolenia polskiej Policji.

Takie postawienie sprawy przez nadinsp. Marka Działoszyńskiego wywołało nasz oczywisty sprzeciw i skierowaliśmy wniosek do Ministra Spraw Wewnętrznych o uchylenie tej naszym zdaniem dyskryminującej ponad 30 tysięcy policjantów decyzji. Ponadto zwróciliśmy się do Pełnomocnika MSZ ds. Równego Traktowania w Służbach Mundurowych, Pani Moniki Sapieżyńskiej, informując ją o zjawisku – naszym zdaniem niewłaściwego i nierównego traktowania podległych Panu Komendantowi funkcjonariuszy.

Oczekujemy na dalszy rozwój sytuacji. Wszelkie dokumenty dotyczące przedmiotowej sprawy znajdują się u Przewodniczących poszczególnych Zarządów Terenowych i pozostają do Waszej dyspozycji!

O wynikach sprawy powiadomimy Was niezwłocznie.

Przewodniczący ZW

Benedykt Nowak

 

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT