Znowu o L-4 policjantów, ale czy prawdę???

„…MSWiA przyznaje, że w okresie absencji chorobowej podejmowana jest praca zarobkowa, odbywają się wyjazdy turystyczne oraz sprawowana jest opieka nad osobami małoletnimi. Nikt tego jednak nie może sprawdzić…” – donosi Gazeta Wyborcza.

„…Mundurowi ograli rząd. Na chorobowym nadal będą dostawać 100 proc. pensji. I nikt nie skontroluje, co w tym czasie robią. Projekt ustawy, który miał zrównać ich z cywilami, właśnie wylądował w koszu…” – złoszczą się red. Kostrzewski i Miączyński w dzisiejszym wydaniu Gazety Wyborczej. Denerwują się do tego stopnia, że w tekście operują starą nazwą ministerstwa. Niewykluczone, iż autorzy po prostu wkleili do artykułu część tekstów, które popełnili na ten temat w ubiegłym roku. Zapewne stąd się wzięło w tekście to MSWIA…

„…Rząd był cięty na zwolnienia lekarskie mundurowych i rok temu przyjął projekt ustawy, w którym zakładano zmniejszenie uposażenia w trakcie choroby do 80 proc. Proponowano też zmniejszenie nagrody rocznej proporcjonalnie do czasu choroby. Zmian jednak nie będzie. Jak się dowiadujemy w rządzie, sprawa jest na razie nieaktualna…” – informują wyraźnie rozczarowani dziennikarze.

Autorzy cytują w artykule wypowiedzi rzecznika MSW i „dyżurnych autorytetów gazecianych” – potępiających w czambuł odstąpienie rządu od zmniejszenia wysokości chorobowego.

Cytują też z obowiązku ważne słowa przewodniczącego NSZZ Policjantów:

„- To, że zmiany w chorobowym nie weszły w życie, jest niewątpliwie sukcesem naszego związku – przyznaje Antoni Duda, przewodniczący Związku Zawodowego Policjantów. I dodaje: – Nie mamy płaconych nadgodzin, nie płaci się nam więcej za służbę w niedziele i święta. Nie może więc być mowy o zmniejszeniu chorobowego. I odpiera zarzuty, że mundurowi w niewłaściwy sposób korzystają ze zwolnienia. – Przecież jeżeli nie ma innych zaleceń lekarskich, można podczas choroby wyjeżdżać, przemieszczać się”.

MSWiA przyznaje, że w okresie absencji chorobowej „podejmowana jest praca zarobkowa”. Nikt tego jednak nie może sprawdzić

Więcej… http://wyborcza.pl

 

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT