Posłowie przyjęli we wtorek ustawę, która ma ułatwić powrót do w Policji i Straży Granicznej. Dokument zakłada m.in. wprowadzenie służby kontraktowej w Policji i SG, zmianę przepisów odnoszących się do byłych funkcjonariuszy, którzy chcieliby ponownie wstąpić do służby w Policji oraz umożliwienie absolwentom klas mundurowych skróconą drogę do służby w Policji i w Straży Granicznej. Teraz nad ustawą pochylą się senatorowie.
Rządowy projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z utworzeniem oddziałów o profilu mundurowym oraz ułatwieniem powrotu do służby w Policji i Straży Granicznej zakończył sejmowy epizod swojej drogi legislacyjnej.We wtorek posłowie prawie jednogłośnie przyjęli dokument i skierowali go do dalszych prac w Senacie.
źródło/więcej: https://infosecurity24.pl/sluzby-mundurowe/policja-i-sg-u-progu-zmian-antywakatowe-przepisy-przepisy-przyjete-przez-sejm