Komisariaty Policji na opolszczyźnie muszą poczekać na remonty!

Komisariat policji w Zawadzkiem mieści się w starej, przedwojennej kamienicy. - Jest nam wstyd że musimy przyjmować ludzi w takich warunkach - przyznają policjanci.Policjanci z małych miasteczek urzędują w  starych budynkach, na razie pozostają bez szans na szybkie zmiany. Do 2015 roku w ramach tzw. standaryzacji komend przewidziane są jedynie remonty jednostek w Opolu, Nysie i Brzegu.

 


„….Remonty będą przeprowadzone na mocy ogłoszonego w 2012 roku Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów. Mówił o nim sam premier Donald Tusk i obiecał na ten cel miliard złotych. Z tej kwoty w ciągu trzech lat na Opolszczyznę skapnie ok. 20 mln złotych, czyli ok. 2 proc. z całości.

Pieniądze te będą przeznaczone na remont I komisariatu policji w Opolu (szacunkowy koszt: 1,2 mln zł), modernizację komendy w Nysie (2,7 mln zł) oraz kompleksową przebudowę komendy w Brzegu, gdzie prace pochłoną ok. 16 mln złotych.

– Miejsca inwestycji i zakres prac zostały zatwierdzone przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, które otrzymało od komendanta wykaz potrzeb z całego województwa.

Na modernizację i budowę nowych komisariatów w małych miejscowościach na razie resort nie przewidział pieniędzy. Tymczasem wiele z nich jest w opłakanym stanie. Na przykład w Zawadzkiem siedziba funkcjonariuszy mieści się w obskurnej, przedwojennej kamienicy. Pokoje i korytarze są ciasne, budynek kompletnie nie jest przystosowany do potrzeb niepełnosprawnych – osoba poruszająca się na wózku nie wjedzie nawet na parter, bo napotka na schody.”……..

Miejmy nadzieję, że taki stan rzeczy jak najszybciej ulegnie zmianie!

źródło: NTO i źródła własne ZW.

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT