Komunikat dotyczący przyszłorocznych podwyżek!

ilustracja

SZANOWNE KOLEŻANKI I KOLEDZY !!!

 

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów, którego jesteście członkami zawsze działał, działa i będzie działać dla dobra swoich członków i całego środowiska policyjnego. W czasie wykonywania swoich statutowych zadań kierujemy się dobrem  wszystkich policjantek i policjantów, mając na uwadze zarówno funkcjonariuszy w okresie służby przygotowawczej, stałej, jak i doświadczonych z wieloletnim stażem. Działając jednak posługujemy się własnym doświadczeniem, zarówno zawodowym, jak i związkowym, ale przede wszystkim logikom i dobrą wolą, dla osiągania zakładanych celów.

Tak było w roku 2018, kiedy podpisywaliśmy w Waszym imieniu korzystne porozumienie i tak jest też w roku obecnym. Zdajemy sobie sprawę, że niezależnie od osiąganych celów, nigdy nie zadowolimy wszystkich oczekiwań funkcjonariuszy i nie załatwimy wszystkich spraw wymagających interwencji w sposób natychmiastowy i zasadniczy. Musimy wszyscy zdawać sobie sprawę z ograniczeń jakie przyniosła nam pandemia i zdroworozsądkowo podchodzić do naszych oczekiwań.

Przejdźmy do konkretów: wynegocjowane kilka dni temu ze stroną rządową porozumienie zapewnia wszystkim funkcjonariuszom podwyżkę 670 złotych brutto wraz z nagrodą roczną. Jak wstępnie ustalono podwyżka zwiększy część uposażenia za stopień Ponadto również od 1 stycznia 2022 roku nastąpi zniesienie grupy II zaszeregowania i podniesienie w grupach II do V o jedną grupę wyżej. Łącznie skorzysta na tym finansowi 67 tysięcy policjantów. Zmiany wyglądać będą następująco:

– grupa II na III – wzrost uposażenia (poza podwyżką 500 zł) plus 30-40 zł

– grupa III na IV – wzrost uposażenia (poza podwyżką 500 zł) plus 70 zł

– grupa IV na V – wzrost uposażenia (poza podwyżką 500 zł) plus 160 zł

– grupa V na VI wzrost uposażenia (poza podwyżką 500 zł) plus 250 zł, jednak z uwagi na fakt, że jest to najliczniejsza grupa – około 25 tyś. funkcjonariuszy – zmiana tych grup nastąpi w 4 etapach, tzn. co roku 25procent od najstarszych policjantów.

Nastąpi również od 1 stycznia wzrost funduszu nagrodowego z obecnego 2,5 procent do 5,4 procent dla każdego policjanta od uposażenia zasadniczego, co daje średnio kwotę  1.200 złotych na rok. Ten fundusz wzrośnie w roku 2023 o kolejne 2,7 procenta.

Oczywiście nie zapominamy o innych sprawach, między innymi nastąpi odmrożenie corocznej waloryzacji i zgodnie z ustawą o kształtowaniu wynagrodzeń otrzymamy w kolejnych latach należną tej grupie zatrudnionych waloryzację uzależnioną od corocznej inflacji. Ponadto od marca 2022 roku  będzie obowiązywać zmiana w ustawie o zaopatrzeniu emerytalnym, dotycząca zmiany art. 15a. Będziemy pracować nad kolejną ustawą modernizacyjną, lokowaniem środków na kolejne podwyżki, albo w dodatek stażowy (do 57 procent), albo w system progresywnego wzrostu dodatków służbowych i funkcyjnych, zależny od wysługi lat – do 50 procent.

Zrobimy wszystko, aby nieustannie walczyć o poprawę warunków służby i płacy każdego policjanta.

I na koniec jeszcze jedno – dodatek motywacyjny zwany stażowym, dziadkowym itp. Nie jest wypłacany z budżetu Policji, lecz z Zakładu Emerytalno-Rentowego MSWiA i nie da się go zlikwidować i włączyć w podwyżki. ZER zamiast płacić policjantowi po 25 latach służby 3-4-5 tysięcy emerytury, woli dać mu 1.500, czy 2.500 złotych, bo przecież na jego miejsce i tak Policja kogoś zatrudnia.

 

Ze związkowym pozdrowieniem

 

Przewodniczący ZW w Opolu

                                                                                                                                          (———-)

                                                                                                                                   Benedykt Nowak 

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT