WOJEWÓDZKIE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W PRUDNIKU

Gratulacje z okazji Święta Policji dla wszystkich Pracowników Policji - WSHIU

WOJEWÓDZKIE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W PRUDNIKU

Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Rafał Kochańczyk był gospodarzem uroczystości związanych z tegorocznymi obchodami Święta Policji na Opolszczyźnie, które odbyły się w Prudniku. Podczas zbiórki zasłużeni policjanci otrzymali medale „Za Długoletnią Służbę”, odznaczenia „Zasłużony Policjant” oraz akty mianowania na wyższe stopnie. Patronat honorowy nad uroczystością objął Komendant Główny Policji – gen. insp. Jarosław Szymczyk.

19 lipca 2022 r. odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Policji na Opolszczyźnie. W tym roku obchodziliśmy nasze święto w sposób wyjątkowy. Pierwszy raz po długiej przerwie, spowodowanej obostrzeniami związanymi z pandemią Covid-19, mogliśmy spotkać się w większej liczbie osób i wspólnie z mieszkańcami naszego województwa celebrować ten dzień.

Główne obchody rozpoczęły się o godzinie 10:00 mszą świętą w kościele pw. św. Michała Archanioła w Prudniku. Natomiast uroczysty apel rozpoczął się o godz. 11:30 na prudnickim rynku. Gospodarzem uroczystości był Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Rafał Kochańczyk. W obchodach uczestniczyli między innymi: parlamentarzyści ziemi opolskiej – Katarzyna Czochara, Tomasz Kostuś i Paweł Kukiz –  I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak, Wojewoda Opolski Pan Sławomir Kłosowski, Wicemarszałek Województwa Opolskiego Pan Zbigniew Kubalańca, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, wymiaru sprawiedliwości, duchowieństwa, instytucji, firm i organizacji społecznych. Na miejscu była także obecna nadinsp. w stanie spoczynku Irena Doroszkiewicz, która jako pierwsza kobieta w historii polskiej Policji odebrała akt mianowania na stopień generalski. 

Naszą organizację reprezentował Przewodniczący ZW kol. Benedykt Nowak.

Biuro ZW

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT