27 sierpnia pikieta związków mundurowych przed Sejmem!

Pikietę przed Sejmem zapowiadają na 27 sierpnia związki zawodowe służb mundurowych. Na ten dzień w parlamencie zaplanowano wysłuchanie publiczne ws. rządowego projektu zakładającego obniżenie zasiłków chorobowych (L4) funkcjonariuszy i żołnierzy.

 


Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych (FZZSM) zwróciła się wszystkich komitetów protestacyjnych w służbach mundurowych o udział w pikiecie. Początek protestu zaplanowano na godz. 9. O tej samej porze w Sejmie ma rozpocząć się wysłuchanie publiczne ws. przygotowanego przez MSW projektu nowelizacji kilku ustaw. Zakłada on, że żołnierze, policjanci, zawodowi strażacy, pogranicznicy, więziennicy, celnicy, funkcjonariusze służb specjalnych i BOR dostaną zasiłek chorobowy w wysokości 80% (…)

(…) „Członkowie Federacji z najwyższą dezaprobatą przyjęli ostatnie wypowiedzi medialne wysokich przedstawicieli rządu i parlamentu, kwestionujących dotychczasowe uprawnienia funkcjonariuszy służb mundurowych w zakresie pełnopłatnych zwolnień lekarskich i określających je jako nieuzasadniony przywilej” – napisano w komunikacie podpisanym przez przedstawicieli pięciu związków zawodowych zrzeszających policjantów, pograniczników, zawodowych strażaków i więzienników (…)

źródło: ZG (Dziennik Zachodni)

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT