Agent Tomek zrezygnował z emerytury. Poprzestanie na diecie poselskiej.

Poseł elekt Tomasz Kaczmarek, znany jako agent Tomek, zrezygnował z pobierania policyjnej emerytury – informuje portal Niezależna.pl. – Zawiesiłem pobieranie emerytury na okres sprawowania mandatu posła – przyznał były funkcjonariusz CBA.

35-letni emerytowany agent Centralnego Biura Antykorupcyjnego postanowił poprzestać jedynie na diecie poselskiej zaledwie dwa tygodnie po tym, jak temat wywołała „Gazeta Wyborcza”. Dziennik zwrócił uwagę, że mundurowi nie tylko nabywają świadczenia emerytalne już po 15 latach służby, ale i nie mogą stracić z nich więcej niż 25 proc., jeżeli zdecydują się dalej prowadzić działalność zarobkową. To oznacza, że agent Tomek poza comiesięcznymi uposażeniem i dietą poselską, które w sumie wynoszą nieco ponad 12,4 tys. zł, otrzymywałby dodatkowo ok. 3 tys. zł.

W rozmowie z „Wyborczą” podobny stan rzeczy potępił Jeremi Mordasewicz z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”: – To głęboko niesprawiedliwe. Po pierwsze, jak można dostawać emeryturę mundurową już po 15 latach pracy. W ZUS trzeba pracować na emeryturę średnio 30 lat. Przepisy z dorabianiem dodatkowo dyskryminują zwykłych obywateli ubezpieczonych w ZUS. Jedni i drudzy emeryci powinni być traktowani jednakowo. Obecny stan uważam za niemoralny.

źródło: gazeta.pl

 

Komentarz.

Witam wszystkich odwiedzających Naszą stronę. Zaskoczony jestem tym artykułem. Aż trudno uwierzyć w to, iż tak poważny dziennik jakim jest Gazeta Wyborcza wypisuje takie bzdury. Cytuję: “Poseł elekt Tomasz Kaczmarek, znany jako agent Tomek, zrezygnował z pobierania policyjnej emerytury”. Myślę, że autor tego artykułu powinien zastanowić się za nim odda tekst do publikacji. Agent CBA pobiera policyjną emeryturę. Idąc dalej tym tokiem myślenia Strażnicy Więzienni, Strażacy, Wojskowi etc pobierają w Polsce emeryturę policyjną. Etykietka Agenta Tomka będzie prześladować służby mundurowe jeszcze przez wiele lat. Zastanawiam się czy znajdzie się w Polsce jakiś uczciwy rzetelny dziennikarz, który wysili się na tyle, żeby ukazać ile zarabiają funkcjonariusze służb mundurowych odchodzący po 15 latach na emeryturę. Zapewniam, że nie są to pieniądze rzędu 3000 zł. Inną kwestią jest to, iż 15 letnich emerytów policyjnych jest jak kot napłakał. Są to sporadyczne przypadki. Cóż po raz kolejny próbuje się ukazać służby mundurowe przez pryzmat Agenta Tomka, który odchodząc na emeryturę nie był Policjantem i to nie podlega dyskusji.

Krzysztof Ptak

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT