Coś o walce z pseudokibicami

TVN o walce z pseudokibicamiNa kanwie ostatnich wydarzeń w Katowicach i w Gdyni Fakty TVN wyemitowały materiał autorstwa Jana Błaszkowskiego dotyczący walki z pseudokibicami.

 

Przy okazji wizyty w Kielcach prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek spotkał się z Komendantem Głównym Policji nadinsp. dr Jarosławem Szymczykiem. Przedmiotem spotkania były ustalenia dotyczące zacieśnienia współpracy PZPN i Policji w walce z pseudokibicami.

Zbigniew Boniek i komendant główny policji wystąpili razem przeciwko kibolom. Ich zdaniem sądy traktują kiboli zbyt łagodnie, a kluby wydają za mało zakazów stadionowych. – Bandyci mają większe prawa od policjantów i stewardów – podkreślił prezes PZPN. Nawet jeśli to element kampanii przed piątkowymi wyborami szefa PZPN, to prezesa Bońka warto trzymać za słowo – podsumował lektor w komentarzu redakcyjnym.

W materiale podobnie jak we wczorajszych Wydarzeniach Polsatu wspomniano także o incydentach z udziałem pseudokibiców w Katowicach i liście policyjnych związkowców woj. śląskiego. Jednak zamiast związkowców z Katowic tym razem wypowiedział się minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, który zaprzeczył, jakoby pseudokibice cieszyli się pobłażaniem polityków i zapowiedział zaostrzenie działań w celu poprawy wizerunku polskich kibiców.

W sprawie wyjątkowo niekorzystnego wizerunku polskiego kibica na arenie międzynarodowej wyemitowano podobną, jak w Polsacie wypowiedź byłego prezesa PZPN Michała Listkiewicza.

źródło: ZG

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Benedykt Nowak
przewodniczący
tel. 77 4223303

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT