Czy protestujący funkcjonariusze będą szykanowani?

ilustracjaPytania o możliwość rewanżu ze strony przełożonych za udział w proteście w postaci potrąceń premii, bądź innych konsekwencji służbowych stawia w dzisiejszym wydaniu Dziennik w artykule zatytułowanym: „Będą cięcia w premiach dla policji? „Próba rewanżu ze strony przełożonych”.

 

Autor artykułu, Krzysztof Markowski cytuje w swoim tekście wypowiedzi między innymi wiceprzewodniczącego Zarządu Głównego Andrzeja Szarego i przewodniczącego ZW NSZZ Policjantów woj. zachodniopomorskiego Mariana Boguszyńskiego.

– Docierają do nas sygnały, że niektórzy przełożeni na szczeblach komendantów miejskich i powiatowych będą chcieli np. zmniejszyć kwartalne premie. Sugestie o jakiejś formie represji miały pojawiać się w nieformalnych rozmowach przełożonych z policjantami. – Będziemy zbierać wszystkie informacje w tej sprawie i jeśli ten fakt się potwierdzi, to wystąpimy do ministra spraw wewnętrznych i administracji, żeby interweniował – zapewnia Andrzej Szary.

– Przewodniczący NSZZ Policjantów w Zachodniopomorskiem Marian Boguszyński 14 listopada wystąpił do komendanta wojewódzkiego w Szczecinie, apelując o niedopuszczanie do szykanowania uczestników protestów.

Otrzymał zapewnienie, że policjantów, którzy przebywali na masowych zwolnieniach lekarskich w pierwszych dniach listopada, nie spotkają żadne konsekwencje służbowe. „Wysoką ocenę pracy i jakości wywiązywania się z obowiązków służbowych uważam za podstawowe kryterium przydzielania nagród uznaniowych” – podkreślił komendant. Zapewnił, że stanowisko w tej sprawie przekazał komendantom wszystkich szczebli w Zachodniopomorskiem.

Autor artykułu nawiązuje też do stanowiska Prezydium Zarządu Głównego z 20 listopada 2018′ w sprawie szykanowania policjantów uczestniczących w działaniach protestacyjnych podejmowanych w ramach ogólnokrajowej akcji protestacyjnej w dniach 27 czerwca – 8 listopada 2018 r. W stanowisku tym związkowcy zapowiadają zdecydowane przeciwdziałanie wobec przełożonych, którzy wbrew deklaracji szefa resortu i Komendanta Głównego Policji podejmą wobec policjantów represje.

– To są profilaktyczne działania, chcieliśmy przestrzec przełożonych, żeby nie wykorzystywali tej sytuacji, która miała miejsce dwa tygodnie temu, i nie próbowali dyskredytować policjantów. Trzymamy się słów pana ministra i komendanta głównego policji, którzy mówili, że nikt nie będzie szykanowany – mówi Andrzej Szary.

W tekście cytowany jest także Rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka, który twierdzi, iż – Nagroda, jak samo słowo wskazuje, należy się za ponadprzeciętne wykonywanie zadań, a nie jest przyznawana automatycznie.

Andrzej Szary podkreśla, że jeśli przełożony będzie w stanie udowodnić, że policjant miał słabsze wyniki i dlatego otrzymał niższą nagrodę, to nikt nie będzie tego podważać.

– Ale jeśli np. ci, którzy byli na zwolnieniach lekarskich, dostaną cztery razy mniej niż ci, którzy w tamtym czasie służyli, będzie to wyraźny sygnał, że jest to próba rewanżu ze strony przełożonych – zaznacza.

 

źródło: https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/586104,policja-11-listopada-zwolnienie-lekarskie-premia-pieniadze.html

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Benedykt Nowak
przewodniczący
tel. 77 4223303

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT