Exposé premier Beaty Szydło

Premier Beata Szydło wygłosiła dzisiaj w Sejmie exposé. Po wystąpieniu pani premier prezydium Sejmu zaplanowało debatę średnią.

 

(…) Przyśpieszymy proces modernizacji służb mundurowych i zreformujemy służby specjalne (…) zapowiedziała pani premier i była to jedyna wzmianka dotycząca służb mundurowych w exposé, choć temat bezpieczeństwa Polek i Polaków w aspekcie niedawnych wydarzeń w Paryżu stanowił sporą część wystąpienia pani premier. Premier podkreśliła, że Polacy, tak jak inni Europejczycy, pragną dziś bezpieczeństwa. – Dlatego będziemy solidarnie współpracować z państwami Europy w walce z terroryzmem.

– Program rządu mogę streścić w jednym zdaniu: po pierwsze rozwój, po drugie rozwój, po trzecie rozwój. Deklarowana przez PiS dobra zmiana dokona się, gdy jak największa liczba Polaków będzie mogła korzystać z owoców rozwoju.

– Koniec z arogancją władzy i pychą – powiedziała premier, podkreślając, że w wyborach parlamentarnych Polacy opowiedzieli się za zmianą dotychczasowego sposobu prowadzenia polityki. – Polska polityka musi być inna – pokora, praca, umiar, roztropność w działaniu i odpowiedzialność, a przede wszystkim słuchanie obywateli.

(…) Nasz rząd jednoznacznie opowiada się przeciwko temu, co określane jest niekiedy jako zwijanie państwa – szkół, bibliotek, domów kultury, placówek pocztowych, komisariatów policji, połączeń komunikacji.

źródło: ZG

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Benedykt Nowak
przewodniczący
tel. 77 4223303

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT