Głośny protest służb mundurowych !!!

 Punktualnie o godzinie 12 zawyły dziś na Opolszczyźnie syreny strażackich wozów bojowych i samochodów więziennictwa. Funkcjonariusze służb mundurowych protestują, bo od trzech lat nie dostali podwyżki.

 – Premier Donald Tusk obiecał od lipca po 300 złotych policjantom i żołnierzom, a pominął nas, służbę więzienną i Straż Graniczną – mówi Jarosław Henel, szef NSZZ Solidarność przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. – Domagamy się takich samych podwyżek.

Protest objął cały kraj. 10 stycznia Straż Graniczna przeprowadzi strajk włoski na dwóch drogowych przejściach granicznych i jednym lotnisku. Na 12 stycznia mundurowi związkowcy z całej Polski zapowiadają pikiety w 4 miastach, w których rozgrywane będą mecze Euro 2102.

Policjanci, mimo że obiecano im podwyżkę, popierają kolegów. – To tylko obietnica, która w dodatku ma być zrealizowana dopiero po Euro 2012 – mówi Ignacy Krasicki, szef NSZZ Policjantów w Opolu. – Nie wierzę premierowi. Jak już przestaniemy być potrzebni, to okaże się, że pieniędzy dla nas też nie ma.

Źródło: nto      Autor:  Krzysztof Świderski

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT