I Kongres Federacji Służb Mundurowych i Publicznych

9 czerwca 2016′ w Warszawie odbył się I Kongres Federacji Służb Mundurowych i Publicznych, w której skład weszły Związek Zawodowy Celnicy PL, Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów oraz Krajowy Związek Zawodowy Pracowników ZUS. Na jej czele stanął wiceszef NSZZ Policjantów komisarz Józef Partyka.

 

Podczas konferencji prasowej Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Grzegorz Nems zaznaczył, że jest to „wielki dzień” dla polskiej policji, służby celnej oraz ZUS-u. „Uzyskaliśmy osobowość prawną, mamy wpis do Krajowego Rejestru Sądowego i jesteśmy federacją legalnie zarejestrowaną, funkcjonującą już w obiegu prawnym”.

W opinii przewodniczącego KZZP ZUS Tadeusza Nowakowskiego jest to „zaczątek jakiejś nowej centrali”, której zadaniem będzie bronienie służb mundurowych i służby publicznej, bo – jak podkreślał – jest ich „bardzo dużo w Polsce i nikt się nimi nie zajmuje”.

Józef Partyka wyjaśnił, że pomysł stworzenia federacji powstał około trzech lat temu w Zarządzie Głównym NSZZ Policjantów. „Chodzi nam o to, aby zgromadzić w naszej federacji wszystkie organizacje, które oczywiście będą chciały z nami współpracować, które zajmują się bezpieczeństwem państwa, które zajmują się służeniem temu państwu, służeniem przede wszystkim naszym obywatelom”. Wyraził też nadzieję, że dzień, „kiedy federacja została powołana, skrystalizowała się, będzie dniem rozpoczęcia budowania czegoś dużego, czegoś wielkiego”. „Organizacji, która będzie zajmowała się prawami pracowniczymi, będzie dbała o interes ludzi pracy, o to aby godnie zarabiać, aby służyć godnie”.Nowo wybrany przewodniczący zapewnił, że federacji zależy również na tym, aby być partnerem dla rządu, „obojętnie jaki on nie będzie”. Zapowiedział, że stawiane będą także stanowcze postulaty i wykorzystywane wszystkie – zgodne z obowiązującymi przepisami prawa – formy protestu.

Z kolei przewodniczący Związku Zawodowego Celnicy.Pl Sławomir Siwy stwierdził. że może tylko w imieniu swojego związku wyrazić zadowolenie z powstania Federacji SMiP i przyłączył się do apelu Józefa Partyki skierowanego do kilkunastu służb mundurowych i publicznych w urzędach i administracji o wstępowanie w nasze szeregi. Zapraszamy do nas! – zakończył szef Związku Zawodowego Celnicy.Pl

Wśród wiceprzewodniczących nowo powstałej Federacji Służb Mundurowych i Publicznych znaleźli się m.in.: Grzegorz Nems, Marian Boguszyński i Tomasz Krzemieński z NSZZ Policjantów. Przewodniczącym Głównej Komisji Rewizyjnej został Benedykt Nowak z NSZZ Policjantów a członkiem Prezydium Wojciech Chociej, także z NSZZ Policjantów.

 

Więcej informacji o Kongresie i władzach FSMiP w najbliższy poniedziałek.

źródło: ZG

 

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Benedykt Nowak
przewodniczący
tel. 77 4223303

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT