Infosecurity24: W Policji nawet ponad 4 mln nadgodzin? KGP wciąż zbiera dane

ilustracjaMundurowi ze zniecierpliwieniem oczekiwali na podpis pod uchwaloną niedawno ustawą zmieniającą zasady przechodzenia na emeryturę. Zmiany, wynikające z podpisanego w ubiegłym roku porozumienia i zapisane w ustawie, dotyczą jednak także wprowadzenia pełnopłatnych nadgodzin. I o ile z emeryturami sprawa wydaje się dość jasna, o tyle sposób rozliczenia nadgodzin nadal budzi niepokój w środowisku – pisze Dominik Mikołajczyk na portalu Infosecurity24.pl

 

Przede wszystkim wciąż nie wiadomo, ile dokładnie nadgodzin wypracowali mundurowi – stwierdza autor artykułu i cytuje wypowiedź Rafała Jankowskiego, przewodniczącego NSZZ Policjantów: Nie do końca wiadomo też w jaki sposób zostaną one rozliczone. Mam „przeświadczenie graniczące z pewnością, że tym policjantom nikt za te nadgodziny nie będzie chciał zapłacić”.

Dominik Mikołajczyk komentuje czteromiesięczną zwłokę w udostępnieniu informacji publicznej o liczbie nadgodzin wypracowanych przez funkcjonariuszy w rozbiciu m.in. na KGP, KWP/KSP i Szkoły Policji”, przytaczając odpowiedzi Komendy Głównej Policji na wnioski Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego

Po co związkowcom dane dotyczące wypracowanych nadgodzin? Pyta autor. Wszystko z powodu wejścia w życie ustawy o płatnych nadgodzinach. To „forma kontroli społecznej nad warunkami służby policjantów, w tym wydatkowaniem środków publicznych” – czytamy na stronie NSZZ Policjantów.

Finalnie KGP zobowiązała się, że przekaże dane najpóźniej do 25 września, ale wymagać to musiało wysłania szeregu pism przez związkowców.

 

Cały artykuł pod podanym linkiem:

 

źródło: https://www.infosecurity24.pl/w-policji-nawet-ponad-4-mln-nadgodzin-kgp-wciaz-zbiera-dane

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Benedykt Nowak
przewodniczący
tel. 77 4223303

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT