Inicjatywa obywatelska dotycząca służb mundurowych niestety upadła

Jedna z największych inicjatyw Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych ostatnich lat, czyli projekt zmian w ustawie o Policji, ustawy o Straży Granicznej, ustawy o Państwowej Straży Pożarnej oraz ustawy o Służbie Więziennej w ramach inicjatywy obywatelskiej nie uzyskał akceptacji ze strony obywateli.

 

Związki zawodowe służb mundurowych nie zebrały wymaganych 100 tys. podpisów pod inicjatywą.

Niedługo po upadku inicjatywy odbyło się spotkanie przedstawicieli FZZ SM gdzie zamiast wyjaśnień w tej sprawie, otrzymaliśmy postulaty do kandydatów na urząd Prezydenta RP.

Można się spodziewać, że przed wyborami parlamentarnymi też będziemy pisać, bo taka nasza rola, ale warto najpierw załatwić jedną sprawę i przyznać się do porażki, a później otwierać kolejne.

Trzeba dokonać analizy co zrobiliśmy źle aby w przyszłości być skuteczniejsi. Kto ponosi odpowiedzialność za to, że nie daliśmy rady zmobilizować obywateli do zebrania tylko, a jak się okazało aż 100 tysięcy podpisów. W dalszym ciągu czekamy na odpowiedź Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych bo czasami lepiej przyznać się do błędu niż je powielać w dalszych działaniach.

źródło: nszzp.radom.pl

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT