Jak donosi RMF FM W tym tygodniu ma być decyzja o wyborze nowego szefa policji.

15 wysokich rangą oficerów policji, kandydatów na komendanta głównego, zostało już sprawdzonych. Prawie połowa z nich odpadła, bo zastrzeżenia do ich życiorysu zgłosiły służby. Reporterzy śledczy RMF FM ujawniają kulisy przeciągającego się wyboru szefa policji. Według naszych informacji, decyzja o wyborze komendanta ma zapaść w tym tygodniu.

 

 

Według naszych informacji, pod uwagę brane są trzy osoby. Jednym z nich jest pełniący obowiązki komendanta głównego Andrzej Szymczyk. Poza nim obecny zastępca szefa policji Jan Lach. Ustaliliśmy też, że w tej trójce pojawił się jeden z obecnych komendantów wojewódzkich.

Ministerstwo – jak widać – po wpadce ze Zbigniewem Majem zastosowało bardzo ostre kryteria, by nie doszło do kolejnej kompromitacji. Kandydatów sprawdzano praktycznie we wszelkich bazach – policyjnych, a także służb specjalnych: CBA oraz ABW.

Prowadzono wywiady na temat przeszłości kandydatów, sprawdzano, czy w jakiejkolwiek roli przewijają – bądź przewijali się – w prokuratorskich śledztwach. Według naszych rozmówców najdrobniejsze wątpliwości sprawiały, że weryfikowany oficer wypadał z gry o fotel komendanta głównego.

źródło: www.rmf24.pl

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-w-tym-tygodniu-ma-byc-decyzja-o-wyborze-nowego-szefa-policji,nId,2182924#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Benedykt Nowak
przewodniczący
tel. 77 4223303

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT