Komendant Główny Policji podał się do dymisji!

Znalezione obrazy dla zapytania zbigniew majMSWiA: Komendant Główny Policji Zbigniew Maj złożył rezygnację ze stanowiska. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak przedstawi wniosek komendanta Pani Premier Beacie Szydło, z rekomendacją aby rezygnacja została przyjęta.

 

Zbigniew Maj objął tę funkcję w grudniu ubiegłego roku. Teraz zdecydował oddać się do dyspozycji ministra spraw wewnętrznych.Informację o dymisji potwierdził p.o. rzecznika KGP mł. insp. Marcin Szyndler. Poinformował, że o godz. 11 w Komendzie Głównej Policji odbędzie się konferencja insp. Maja.

Rezygnację komendanta głównego policji potwierdziło także Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

– Dziś rano komendant Maj złożył dymisję ze stanowiska na ręce pani premier, bo taki jest tryb, za pośrednictwem ministra spraw wewnętrznych i administracji – mówił na konferencji prasowej Jarosław Zieliński, wiceminister w MSWiA.

Jak dodał, minister Mariusz Błaszczak przedłoży dziś pismo Beacie Szydło z rekomendacją, żeby rezygnację przyjąć.

Pytany o powody rezygnacji, Zieliński odpowiedział, że to jest decyzja kom. Zbigniewa Maja. – Sądzę, że te powody sam wyjaśni – zapewnił i dodał, że „domysły jakiekolwiek mogą być nieprawdziwe”.

inspektor Zbigniew Maj nowym Komendantem Głównym Policji został mianowany 11 grudnia 2015 r. Do tego czasu pełnił obowiązki zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji do spraw kryminalnych w Gdańsku. Zastąpił on na stanowisku komendanta policji Krzysztofa Gajewskiego.

Insp. Zbigniew Maj urodził się 6 grudnia 1971 r. w Kaliszu. Dotychczas pełnił funkcję Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku ds. Kryminalnych. Ukończył Akademię Rolniczą w Poznaniu. Służbę w Policji pełni od 1996 roku. Umiejętności zawodowe zdobywał na różnych stanowiskach w służbie kryminalnej.

Więcej informacji:

https://www.mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/14154,Komendant-Glowny-Policji-Zbigniew-Maj-zlozyl-rezygnacje-ze-stanowiska.html

źródło: ZG

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Benedykt Nowak
przewodniczący
tel. 77 4223303

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT