Konferencja prasowa – Dobra zmiana w policji

Wczoraj (24.02. br.)w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Biuro Prasowe Klubu PIS zatytułowana: „Dobra zmiana w Policji”.

W sali 101/bud. C gmachu Sejmu RP odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Biuro Prasowe Klubu PIS zatytułowana: „Dobra zmiana w Policji” z udziałem posłów: Arkadiusza Czartoryskiego (przewodniczącego Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych) oraz Jacka Sasina.

Omówienie konferencji:

Platforma Obywatelska złożyła wniosek o wotum nieufności wobec szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka. – Naszym zdaniem dalsze zajmowanie stanowiska ministra spraw wewnętrznych przez Mariusza Błaszczaka grozi obniżeniem poziomu bezpieczeństwa w Polsce jak również dalszym upolitycznieniem policji – przekonywał na konferencji poseł PO Marek Wójcik (były przewodniczący sejmowej komisji ASW).

Posłowie PIS na konferencji prasowej stwierdzili, iż Policja odnosi sukcesy a wniosek ws. odwołania Mariusza Błaszczaka jest absurdalny. Poseł Jacek Sasin nazywając wniosek Platformy o wotum nieufności wobec ministra Błaszczaka „absurdalnym” – podkreślił, że daje on jednak dobrą okazję, żeby opowiedzieć jak wiele w zakresie poprawy bezpieczeństwa obywateli, funkcjonowania Policji od przejęcia rządów przez PIS się wydarzyło.

Poseł Arkadiusz Czartoryski zaznaczył z kolei, że tworzona jest „mapa bezpieczeństwa kraju” konsultowana z samorządami. Dodał, że została podjęta decyzja „o zatrzymaniu likwidacji kolejnych posterunków policji”. Zapadają też – kontynuował – decyzje o odbudowie gminnych posterunków, które przestały istnieć. Czartoryski mówił również o planach wzmocnienia policji. – Doczekaliśmy się decyzji o redukcji 150 etatów w Komendzie Głównej Policji i skierowaniu tych etatów bliżej ludzi do komend wojewódzkich. To jest bolesne dla polityków PO że resort spraw wewnętrznych i policja podjęły dobre decyzje kierując się do obywateli – powiedział.

– Policja funkcjonuje normalnie, w ostatnim czasie odnosi sukcesy (…) a Platforma Obywatelska stwarza wrażenie że panuje chaos w policji – ocenił poseł PIS. W ocenie Sasina, za czasów PO MSW kierowały „osoby niekompetentne, albo skompromitowane”, a na czele policji stał Marek Działoszyński, który – jak stwierdził – „był obarczany niejasnymi związkami i okazał się politykiem współrządzącej partii”. (Działoszyński kandydował do Sejmu z list PSL w Łodzi).

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Benedykt Nowak
przewodniczący
tel. 77 4223303

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT