Kto będzie Wiceministrem MSW?

W najbliższych dniach odbędą się pierwsze nominacje wiceministrów – informuje Rzeczpospolita w artykule zatytułowanym „Rząd w budowie, czyli wiceministrowie czekają na decyzję Tuska”.

„…Szefowie resortów, przygotowując plany pracy, chcieliby już wiedzieć, kto w ich realizacji będzie im pomagał. Tymczasem szef rządu wciąż nie zaakceptował zaproponowanych przez nich kandydatów na swoich zastępców.Obecni wiceministrowie przed zaprzysiężeniem nowego gabinetu złożyli dymisje na ręce premiera. Ale Donald Tusk nie spieszy się z ich rozpatrzeniem. Zgodnie z prawem ma na to trzy miesiące…” – pisze Rzeczpospolita.

Obsada stanowisk wiceministrów jest ważna, bo to właśnie ci politycy w ministerstwach nadzorują prace merytorycznych departamentów i mają decydujący wpływ na kształt przygotowanych przez resort projektów. Obecni sekretarze i podsekretarze stanu mają obowiązek pracować w resortach, dopóki premier nie podejmie decyzji w sprawie ich dymisji.

Tyle Rzeczpospolita.

Jak na razie nowy Minister Spraw Wewnętrznych Jacek Cichocki współpracuje z następującymi podsekretarzami stanu: Włodzimierzem Karpińskim, Piotrem Stachańczykiem, Adamem Rapackim i Piotrem Kołodziejczykiem. Najkrócej, bo dopiero od września br. na swoim stanowisku pracuje Włodzimierz Karpiński, natomiast wymieniany wcześniej w gronie kandydatów na ministra Spraw Wewnętrznych Adam Rapacki, jak donoszą media ma przejąć odpowiedzialność za organizację EURO 2012′. Czy możliwe jest, że zgodnie z tendencją obowiązującą w procesie tworzenia rządu – jednym z wiceministrów MSW zostanie kobieta?

źródło ZG NSZZ P

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT