MSW: nowy Komendant Główny Policji z nominacją

Wczoraj w Komendzie Głównej Policji minister Teresa Piotrowska wręczyła nominację na stanowisko Komendanta Głównego Policji nadinsp. Krzysztofowi Gajewskiemu, dotychczasowemu I zastępcy szefa policji.

 

Minister Teresa Piotrowska podziękowała ustępującemu komendantowi gen. insp. Markowi Działoszyńskiemu za dotychczasową służbę. Marek Działoszyński pełnił funkcję szefa policji od 10 stycznia 2012 roku.

Ta okoliczność to czas zmiany warty, która tak mocno wpisana jest w misję służby publicznej. Jest to zmiana dokonywana w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku oraz przekonaniu o konieczności dobrej kontynuacji. Serdecznie dziękuję komendantowi Markowi Działoszyńskiemu. Generał Krzysztof Gajewski bierze na swoje barki ogromną odpowiedzialność. Dotychczasową służbą udowodnił Pan, że zadania które stoją przed policją zostaną wykonane z pełnym profesjonalizmem – powiedziała Teresa Piotrowska

Nadinsp. Krzysztof Gajewski urodził się 17 kwietnia 1958 roku w Chełmnie. Ukończył studia na kierunku politologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Służbę w Policji pełni od 1983 roku. Jest doświadczonym oficerem, umiejętności zawodowe zdobywał i doskonalił na różnych stanowiskach w służbie kryminalnej. Odbył szereg kursów i szkoleń specjalistycznych z zakresu kierowania zespołami ludzkimi. Nadinsp. Krzysztof Gajewski jako wiceszef KGP odpowiadał za pion prewencji i ruch drogowy. Nadzorował m.in. zabezpieczenie Euro 2012 i wielu innych dużych imprez, które od 2012 r. odbywały się Polsce – m.in. uroczystości związane z 25. rocznicą wyborów z 4 czerwca 1989 r., mistrzostwa świata w piłce siatkowej, które także odbyły się w 2014 r.

źródło: www.msw.gov.pl

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT