MSWiA: insp. Zbigniew Maj nowym komendantem głównym policji

Dotychczasowy zastępca pomorskiego szefa policji, insp. Zbigniew Maj został nowym komendantem głównym policji

– poinformowało MSWiA.

MSWiA: insp. Zbigniew Maj nowym komendantem głównym policji

Maj został powołany przez premier Beatę Szydło na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka. Dzisiaj o godz. 9 został wprowadzony do siedziby Komendy Głównej Policji bez udziału mediów.

Nowy szef policji ma 44 lata, pochodzi z Kalisza. Służbę w Policji rozpoczął w 1996 r.; jak podkreśla MSWiA – jest doświadczonym oficerem, umiejętności zawodowe zdobywał i doskonalił na różnych stanowiskach w służbie kryminalnej. Jest m.in. twórcą i członkiem Zespołu ds. Uprowadzeń oraz współtwórcą algorytmu działań Policji w sytuacjach kryzysowych (w tym m.in. w przypadku uprowadzeń dla okupu). Był także koordynatorem i twórcą struktur Centralnego Biura Śledczego Policji.

W swojej dotychczasowej karierze był dwukrotnie odznaczany przez prezydenta – Brązowym Medalem za długoletnią służbę oraz Brązowym Krzyżem Zasługi.

Inspektor Zbigniew Maj dowodził pionem kryminalnym w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Jak dowiedział się Onet, do do jego obowiązków należał nadzór nad takimi sprawami, jak śledztwo ws. Krystiana W. vel Krystka, oskarżanego o gwałty na nastolatkach, do których miało dochodzić przez kilka lat. Mężczyzna został zatrzymany przez policję w październiku. Zespół nowego komendanta głównego wyjaśniał też sprawę Agaty z Wejherowa, którą na jej prośbę zabiła koleżanka czy zaginięcia Iwony Wieczorek.

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT