MSWiA: wkrótce projekt podporządkowania BSW

W ciągu kilku tygodni przedstawimy projekt podporządkowujący Biuro Spraw Wewnętrznych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji

– powiedział podczas rozmowy w Radiowej Jedynce minister Mariusz Błaszczak. Dzięki zmianom ministerstwo uzyska realny nadzór nad policją.

Szef MSWiA podkreślił, że sytuacja w służbach wymaga naprawy. Zdaniem ministra obecnie przez to, że BSW jest jednostką podległą szefowi policji, jej funkcje kontrolne są ograniczone i niepełne.

– Minister będzie miał realne narzędzie żeby nadzorować policję po przyporządkowaniu BSW i uzyskaniu dostępu do informacji operacyjnych – powiedział minister Mariusz Błaszczak i przypomniał, że jest to zmiana, którą Prawo i Sprawiedliwość zapisało w 2014 roku w swoim programie.

Na pytanie czy powołanie insp. Zbigniewa Maja na stanowisko Komendanta Głównego Policji było błędem, szef MSWiA wskazał, że z podejmowanych decyzji będą wyciągane wnioski. Podkreślił, że należało przeciąć sytuacje, w której policja zajmowała się sama sobą. Dodał, że insp. Maj wprowadził w policji zmiany, które teraz będą kontynuowane. Zadeklarował również, że ma pełne zaufanie do wiceministra Jarosława Zielińskiego, który nadzoruje tę formację.

– Policja potrzebuje zmian, trzeba postawić na profesjonalnych, energicznych, nie związanych z poprzednią epoką, ale już doświadczonych policjantów– podkreślił minister Mariusz Błaszczak.

Podczas rozmowy szef MSWiA poinformował, że mł. insp. Andrzej Szymczyk może pełnić obowiązki Komendanta Głównego Policji maksymalnie 3 miesiące. Dodał również, że komendanci wojewódzcy, których powołał były szef policji pozostaną na swoich stanowiskach.

http://www.mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/14169,Minister-Mariusz-Blaszczak-realny-nadzor-nad-policja-dopiero-po-wlaczeniu-Biura-.html

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT