Odpowiedź na skargę obywatelską.

Komunikat dotyczący odpowiedzi na skargę skierowaną do Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej!

 

 

Szanowne Koleżanki i Koledzy!

 

Jak zapewne pamiętacie kilka tygodni temu wysłaliśmy obywatelską skargę na radiową wypowiedź ministra Rostowskiego w której stwierdził on, że „bardziej boi się kasjerki z Tesco, niż patriotycznego żołnierza”.

Nasza skarga trafiła do Departamentu Skarg Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i z tego właśnie organu uzyskaliśmy odpowiedź. Oczywiście Pan Minister nie poniesie żadnych konsekwencji, nikt nawet nie pogrozi mu palcem, a wręcz przeciwnie z treści odpowiedzi wynika, że świadczy ona o wielkim szacunku dla wszystkich służb mundurowych i wiary w ich głęboki patriotyzm.

Stwierdzenie, że „nie boi się patriotycznego żołnierza”, tłumaczy się w następujący sposób: nie boi się, bo wie że żołnierz, czy inny funkcjonariusz jest tak zdyscyplinowany i karny, że obywatelom naszego kraju nic z jego strony nie grozi (???)!!

Można i tak, ale to dość mocno naciągane tłumaczenie i szkoda tylko że w naszym kraju, którego granic i praworządności bronimy, niektórym funkcjonariuszom publicznym wolno obrażać bezkarnie innych obywateli.

Uznajemy, że szkoda naszego czasu i energii na dalsze zajmowanie się tą sprawą i serdecznie pozdrawiamy Pana Ministra Rostowskiego.

(Pełny tekst odpowiedzi w dyspozycji Przewodniczących ZT.)

 

NSZZ Policjantów woj. opolskiego

 

 

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT