Opolscy policjanci nagrodzeni przez szefa MSW

Trzech policjantów z Ozimka i dwóch z Namysłowa zostało odznaczonych Krzyżem Zasługi za Dzielność. To odznaczenie przyznawane za działania ratownicze podjęte z narażeniem życia lub zdrowia.

 

Takie odznaczenie otrzymali m.in. st. asp. Mirosław Marciniak, mł. asp. Sławomir Frąk, mł. asp. Stanisław Gaweł z Komisariatu Policji w Ozimku oraz sierż. Marek Wołkowicz i sierż. sztabowy Andrzej Stępień z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie.

W maju ubiegłego roku st. asp. Mirosław Marciniak, mł. asp. Stanisław Gaweł i mł. asp. Sławomir Frąk uratowali 5-latka, który wspólnie z rodzicami wybrał się na spływ kajakowy Małą Panwią. Kajak z trzyosobową rodziną wywrócił się na rzece. Policjanci z Ozimka szybko wytypowali miejsce, w którym chłopiec może przebywać. Zziębniętego wyjęli z rzeki i udzielili mu pierwszej pomocy.

Natomiast w marcu ubiegłego roku sierż. Marek Wołkowicz i st. sierż. Andrzej Stępień uratowali dwie osoby z pożaru, który wybuchł w kamienicy w Namysłowie. Policjantów zaalarmowały mieszkanki domu, które poczuły dym na klatce schodowej.

„Krzyże Zasługi za Dzielność” to odznaczenia przyznawane m.in. policjantom i strażakom za działania podjęte w wyjątkowo trudnych warunkach z narażeniem własnego życia lub zdrowia, w obronie prawa, nietykalności granic państwowych oraz życia, mienia i bezpieczeństwa obywateli.

Kolegom serdecznie gratulujemy!!!

źródło: gazeta.pl.opole

 

 

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT