Opolscy policjanci uczestniczą w działaniach przeciwpowodziowych

Funkcjonariusze z Głuchołaz, Nysy oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu biorą czynny udział w zabezpieczaniu działań związanych z zagrożeniem powodziowym na terenie powiatu nyskiego. Działania policjantów koncentrują się m.in. na prewencyjnym zabezpieczeniu miejsc działania służb ratowniczych, a w sytuacjach tego wymagających na wsparciu innych służb.

Od kilku dni policjanci w Głuchołazach monitorują poziom wód rzek i strumieni na terenie całej gminy. Działania te wynikają z sytuacji pogodowej, która sprawia, że w wielu miejscach doszło do podtopienia budynków mieszkalnych.

Ulewne deszcze oprócz strat w mieniu doprowadziły również do utrudnień w ruchu pojazdów na drogach Głuchołaz i pobliskich miejscowości. Funkcjonariusze na bieżąco informują kierowców o utrudnieniach w ruchu i kierują na objazdy. Między innymi wczoraj wieczorem około godziny 22:00 na ulicy Powstańców Śląskich w Głuchołazach w podmytą drogę zapadł się wóz bojowy straży pożarnej. W chwili obecnej droga jest nieprzejezdna. Z uwagi na to zdarzenie zorganizowano objazdy ulicami Jana Pawła II, Parkową i Szopena. Ruchem kierują policjanci.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, a także w rejonie rzek i potoków. Zwracają się również z prośbą o informowanie o miejscach zagrożonych.

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT