Pikieta Służb Mundurowych przed KPRM

Wczoraj przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów odbyła się pikieta protestacyjna służb mundurowych. W pikiecie wzięło udział około 5 tysięcy funkcjonariuszy służb mundurowych.

 

Zgodnie z ustalonym scenariuszem pikieta rozpoczęła się od zbiórki poszczególnych formacji mundurowych. Następnie sformułowano czoło pochodu poprzedzanego przez czerwony autobus, na którym zainstalowano nagłośnienie. Pochód protestujących przemaszerował pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, gdzie nastąpiły wystąpienia liderów poszczególnych związków zawodowych wchodzących w skład Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych. Po raz pierwszy w tej grupie wystąpili Celnicy.pl ze swoim przewodniczącym Sławomirem Siwym. Protest rozpoczął wiceprzewodniczący ZG NSZZ Policjantów Józef Partyka, który rozgrzał zebranych pytaniami związanymi z odbieraniem przysługujących praw funkcjonariuszy i wieloletnim brakiem waloryzacji wynagrodzeń. Po wystąpieniu kierującego protestem, przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Grzegorza Nemsa, przystąpiono do odczytania rot ślubowania poszczególnych służb mundurowych. W międzyczasie zostały rozwinięte i ustawione klepsydry zawierające nazwiska funkcjonariuszy poległych w służbie.

Odczytano petycje protestujących służb mundurowych do Prezesa Rady Ministrów

Rozwinięto hasło główne pikiety. Funkcjonariusze i Pracownicy Więziennictwa oraz Straży Granicznej rozłożyli karimaty, na których się ułożyli, co miało symbolizować fakt rozłożenia służb mundurowych na łopatki przez rząd. Następnie przemawiali reprezentanci poszczególnych organizacji związkowych, po czym delegacja protestujących z Grzegorzem Nemsem na czele skierowała się do budynku KPRM. O postępach rozmów informowano zgromadzonych. Jednocześnie podano informację o dalszych przewidywanych działaniach protestacyjnych.

Opolską organizację związkową reprezentowało blisko 40 członków. Wyjazd nastąpił o godzinie 5.30 z bazy transportowej firmy „Venus” przy ulicy Zakładowej w Opolu.

Wszystkim uczestnikom z garnizony opolskiego składam serdeczne podziękowania za poświęcony czas i godne zachowanie podczas przejazdu i manifestacji.

Nasze banery z napisami „Nie róbcie z nas żebraków” i „W roku 2016 umrze Policja o czym zawiadamia pogrążony w smutku Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Opolu” jak zawsze wzbudziły zainteresowanie mediów.

źródło: ZG. i B. Nowak

 

O godzinie 13-tej nastąpiło zakończenie pikiety.

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT