Pożegnanie Komendanta Głównego Policji gen. insp. Krzysztofa Gajewskiego

Dziś w Komendzie Głównej Policji odbyło się uroczyste pożegnanie ze sztandarem Komendy Głównej Policji
i współpracownikami dotychczasowego Komendanta Głównego Policji gen. insp. Krzysztofa Gajewskiego.

Pożegnanie Komendanta Głównego Policji gen. insp. Krzysztofa Gajewskiego

W spotkaniu udział wzięli I zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Mirosław Schossler, zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Cezary Popławski, zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Wojciech Olbryś oraz kadra kierownicza KGP.

Komendant Główny Policji gen. insp. Krzysztof Gajewski pożegnał się z podwładnymi, dziękując im za wspólną pracę. „Szanowni Państwo, chciałem podziękować za te prawie 4 lata. To było zwieńczenie mojej kariery, więc odchodzę w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku. Dziękuję Wam wszystkim za współpracę, to był dla mnie honor. To było dla mnie wielkie wydarzenie być tu z Wami i stać na czele Polskiej Policji. Dziękuję Wam wszystkim i życzę powodzenia.”

Komendant Główny Policji gen. insp. Krzysztof Gajewski pochodzi z Chełmna. Ukończył studia na kierunku politologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Służbę w Policji rozpoczął w 1983 roku. Odbył między innymi szereg kursów i szkoleń specjalistycznych z zakresu kierowania zespołami ludzkimi, kurs prawa w Szkole Inspektorów Policji we Francji oraz szkolenie dotyczące zwalczania przestępczości, zorganizowane przez francuskie MSW.

Karierę na stanowiskach kierowniczych rozpoczął od naczelnika Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego Komendy Rejonowej Policji Gdańsk-Południe, później był zastępcą Komendanta Rejonowego w Komendzie Rejonowej Policji Gdańsk-Południe, zastępcą Komendanta Rejonowego Policji w Gdańsku i Komendantem Miejskim Policji
w Gdańsku oraz Komendantem Wojewódzkim Policji w Bydgoszczy. Tuż przed objęciem stanowiska wiceszefa Policji był Komendantem Wojewódzkim w Gdańsku.

Funkcję Komendanta Głównego Policji pełnił od lutego 2015 r.

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT