Policjanci szykują się do protestu. We wrześniu będzie akcja protestacyjna?

Obniżenie wynagrodzenia za czas spędzony na zwolnieniu lekarskim, likwidacja tzw. trzeciej grupy inwalidzkiej oraz brak waloryzacji płac od kilku lat – to wszystko powoduje, że funkcjonariusze policji tracą cierpliwośc. Związek zawodowy policjantów przygotowuje się do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej. Wczoraj powołano wojewódzkie i powiatowe komitety protestacyjne.

 

Pierwszym krokiem będzie rozmowa z parlamentarzystami. Mamy nadzieję na przekonanie ich, że zmiany idą w złym kierunku i są krzywdzące dla funkcjonariuszy – mówi Józef Partyka, Wiceprzewodniczący ZG NSZZ Policjantów. – Jeśli rozmowy nie przyniosą efektu, rozważymy eskalację protestu, w tym m.in. pikietę pod urzędami wojewódzkimi w całej Polsce.

Jako przykład krzywdzących działań związkowcy przywołują propozycję zmiany w przepisach dotyczących zwolnień lekarskich.

Według zapowiedzi premiera Donalda Tuska policjanci na L4 powinni otrzymywać 80 proc. wynagrordzenia, a nie 100 proc. jak dotychczas.

Tyle że zapomina się przy tym, iż policjanci nie otrzymują dodatkowego wynagrodzenia za nadgodziny czy pracę w nocy, niedziele lub święta – podkreśla  Partyka. – Jeżeli zamierzamy zmieniać system płac, to wprowadzajmy nie tylko zapisy niekorzystne dla pracowników – podkreśla związkowiec.

Nieoficjalnie mówi się, że jeśli postulaty związkowcow zostaną zignorowane, we wrześniu policjanci wyjdą z ogólnopolską akcją protestacyjną.

 

źródło: dziennikbałtycki.pl

 

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT