Przywrócić zlikwidowane posterunki, usprawnić urzędy, to priorytety szefa MSWiA!

Znalezione obrazy dla zapytania BłaszczakMariusz Błaszczak zapowiada przywrócenie zlikwidowanych w ostatnich latach posterunków policji i usprawnienie urzędów samorządowych. Szef MSWiA wziął udział w uroczystości otwarcia Wydziału Obsługi Mieszkańców w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pruszkowie.

 

Mariusz Błaszczak zaznaczył, że zgodnie z zapowiedziami wyborczymi chce przybliżyć administrację państwową do obywateli, nawet tych, którzy mieszkają w małych miejscowościach.

– Polska lokalna powinna być wzmacniana a nie likwidowana – powiedział szef resortu spraw wewnętrznych i administracji. Podkreślił, że chodzi o odejście od polityki ostatnich ośmiu lat, kiedy jak powiedział, zamykano połączenia kolejowe, urzędy pocztowe czy posterunki policji. – To była błędna polityka. Będziemy robili wszystko, żeby odtworzyć te posterunki – dodał minister.

Nowy wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zajmował wcześniej stanowisko starosty pruszkowskiego i rozpoczynał prace nad nowym Wydziałem Obsługi Mieszkańców. Teraz deklaruje, że podobne rozwiązania będą wdrażane na całym Mazowszu. – Również maksymalnie zbliżać urzędy do mieszkańców, żeby czuli się, że urzędy są w ich sprawie i załatwiają ich sprawy. To jest nie tylko kwestia słów, ale i czynów – powiedział wojewoda w Pruszkowie.

Nowy Wydział Obsługi Mieszkańców pozwala załatwić klientowi wszystkie urzędowe sprawy w jednym miejscu. Mieszkańcy są obsługiwani przez komputerowy system kolejkowy, mogą czekać w komfortowych warunkach wyposażonych także w kącik zabaw dla dzieci i pokój dla matki z małym dzieckiem.

źródło:http://www.rdc.pl/informacje

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Benedykt Nowak
przewodniczący
tel. 77 4223303

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT