Rafał Jankowski w programie Polsat News

ilustracjaGościem red. Agnieszki Gozdyry w programie „Polityka na ostro” wyemitowanym 1 listopada o godzinie 21:20 był Rafał Jankowski. W programie uczestniczył również były znany policyjny antyterrorysta Jerzy Dziewulski.

 

Rozmowa zaproszonych gości toczyła się wokół protestu służb mundurowych i sytuacji w jakiej wskutek rosnącej liczby wakatów znalazła się cała formacja. Poruszono oczywiście bieżący temat czyli masowe zwolnienia lekarskie funkcjonariuszy.

– Jednak istnieje obawa, że wskutek protestu policjantów z zabezpieczeniem podróży Polaków na groby bliskich może być problem – stwierdziła Agnieszka Gozdyra – Niewykluczone, że władze właśnie Wasz Związek będą próbowały obciążyć odpowiedzialnością za zwiększoną ilość wypadków.

– Nie można nas tym obciążać. Za bezpieczeństwo odpowiada minister spraw wewnętrznych i komendant główny policji. Policjanci są ludźmi, którzy egzekwują prawo, nie naginają go. Każdy, kto skorzystał ze zwolnienia lekarskiego, podjął taką decyzję sam i musiał mieć ku temu podstawy. U nas nie występuje coś takiego jak „lewe L4”, nie ma o tym mowy – podkreślił Jankowski.

– Mam w nosie etos – stwierdził Jerzy Dziewulski odpowiadając na pytanie o niskie zarobki policjantów. Policjanci mają zarabiać godnie, być rzemieślnikami, doświadczonymi i znającymi się na swojej robocie, dobrze płatnej robocie. – Ja przyszedłem do policji nie kierowany jakimś etosem, ale dla pieniędzy.

 

Całe nagranie programu zamieścimy, gdy ukaże się na stronie Polsat News

źródło: Biuro prasowe ZG

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Benedykt Nowak
przewodniczący
tel. 77 4223303

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT