Reakcja ZW NSZZ P w Opolu na artykuł w Gazecie Wyborczej

W dniu 26 marca br. w wydaniu internetowym „Gazety Wyborczej” ukazał się artykuł Pani Izabeli Żbikowskiej pod tytułem „Nagrania skorumpowanych policjantów bezprawne. Proces do powtórki”.

W jego treści Pani Redaktor Izabela Żbikowska wyręczając sądy, foruje wyroki na oskarżonych funkcjonariuszach Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich pisząc cyt. „Czterech policjantów z drogówki zostało skazanych za korupcję. Przymykali oko na przewinienia znajomych, jeśli ci obiecali im butelkę wódki. Sąd odwoławczy nakazał jednak powtórzyć proces, bo w pierwszym wykorzystano nielegalne podsłuchy”. Ponadto autorka sili się na merytoryczną ocenę treści podsłuchów, które były utajniona a ona dziwnym trafem zna ich treść.

Domyślam się, że Pani Żbikowska zasłyszała jakieś szczątkowe informacje, fragmenty rozmów i na ich podstawie stworzyła sobie „lotną” i chwytającą czytelników historyjkę, w której to bezpodstawnie i kłamliwie ocenia postępowanie naszych kolegów policjantów, szkalując przy tym całe nasze środowisko. Tak się składa, że Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Opolu od początku całej sprawy uczestniczy w toczącym się postępowaniu i udziela pomocy oskarżonym kolegom. Znamy sprawę nie tylko z relacji oskarżonych policjantów, ale także z dokumentów sądowych i prokuratorskich.

Przypominamy Pani Redaktor, że praca dziennikarza powinna polegać na relacjonowaniu faktów, a nie kreowaniu rzeczywistości i ocenie osób w niej uczestniczących. Tym bardziej budowanej na niedomówieniach i domysłach!

Zarząd Wojewódzki zwracając się do Pana Redaktora, jako przełożonego autorki artykułu, prosi o jego pilne sprostowanie, oraz upomnienie Pani Redaktor Izabeli Żbikowskiej.

 

Za Zarząd

Benedykt Nowak

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT