RMF: Kilka tysięcy mundurowych będzie protestować w Warszawie

 

 

 

 

Kilka tysięcy mundurowych z całej Polski przyjedzie do Warszawy 23 lipca. Na ten dzień w stolicy zaplanowano duży protest – dowiedział się reporter RMF FM Michał Dobrołowicz.

„Od 2010 roku zarówno w policji, jak i innych służbach nie było waloryzacji płac, a co za tym idzie mocno schudł podstawowy portfel rodzinny” – mówi w rozmowie z naszym dziennikarzem podkomisarz Józef Partyka, jeden z organizatorów manifestacji.

Protest odbędzie się przed Kancelarią Premiera. Rozpocznie się najprawdopodobniej w godzinach przedpołudniowych.

Na miejscu pojawią się policjanci, strażnicy więzienni, strażacy i strażnicy graniczni – wymienia podkomisarz Józef Partyka. Organizatorzy manifestacji zapowiadają, że nie będą iść przez miasto, żeby nie powodować utrudnień w ruchu oraz żeby nie organizować dodatkowej pracy swoim… mundurowym kolegom, którzy będą ochraniać protest.

Zjazd mundurowych z całej Polski do Warszawy w dużej części będzie odpowiedzią na brak reakcji rządu na petycję skierowaną do premier Ewy Kopacz. 11 czerwca związkowcy spotkali się przed kancelarią premiera z przedstawicielami rządu. Przedstawili wtedy swoje postulaty modernizacji służb mundurowych, zmiany w zapisach dotyczących wypłacania świadczeń za nadgodzinową służbę oraz zapewnienia dodatkowych środków na poprawę sytuacji finansowej funkcjonariuszy i ich rodzin. 7 lipca ma odbyć się spotkanie mundurowych z minister spraw wewnętrznych Teresą Piotrowską.

Termin protestu, który odbędzie się 23 lipca jest nieprzypadkowy. Następnego dnia w kalendarzu pojawia się Święto Policji.

Czytaj więcej na

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-kilka-tysiecy-mundurowych-bedzie-protestowac-w-warszawie,nId,1843898#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT