Rząd przyjął projekt ustawy modernizacyjnej!

Znalezione obrazy dla zapytania rząd RPPodczas odprawy z komendantami służb podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji w Ostrowie Wielkopolskim, pani premier poinformowała o przyjęciu przez rząd projektu ustawy modernizacyjnej.

 

Trwa wizyta Beaty Szydło w Wielkopolsce. W Ostrowie Wielkopolskim premier wręczyła wyróżnienia funkcjonariuszom służb podległych MSWiA. W swoim wystąpieniu transmitowanym w TVP INFO premier Beata Szydło poinformowała o przyjęciu przez Rząd projektu ustawy modernizacyjnej.

Minister Błaszczak powiedział, że MSWiA pracuje również nad poprawą warunków pracy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. – Wczoraj rząd Pani Premier Beaty Szydło przyjął ustawę o modernizacji służb mundurowych – poinformował Mariusz Błaszczak, szef MSWiA. W 2017 roku formacje podległe MSWiA otrzymają na ten cel niemal 1,4 miliarda złotych. Prace nad programem rozpoczęły się z inicjatywy ministra Mariusza Błaszczaka. Ten priorytetowy projekt MSWiA stanowi nawiązanie do programu modernizacyjnego zapoczątkowanego przez premiera Jarosława Kaczyńskiego w 2007 roku. Z całej kwoty ok. 610 mln zł będzie przeznaczonych na podwyżki, które dotyczyć będą około 150 tys. funkcjonariuszy oraz około 30 tys. pracowników cywilnych ww. formacji. Od 1 stycznia 2017 roku, pensje funkcjonariuszy wzrosną o 253 zł, a pracowników służb o 250 zł. Ustawa zakłada też realizację nowych inwestycji i zakupów. Szczególny nacisk położono na wyposażenie funkcjonariuszy w nowoczesny sprzęt, dzięki któremu będą oni mogli sprostać stojącym przed nimi współcześnie wyzwaniom. Na ten cel przeznaczono ok. 780 mln zł. Program modernizacji służb obejmie lata 2017 – 2020. Obliczony jest na 9,2 mld złotych.

Będziemy konsekwentni i zrobimy wszystko, aby poziom bezpieczeństwa obywateli naszego kraju był jak najwyższy – powiedział minister Mariusz Błaszczak w Godzieszach Wielkich, gdzie z premier Beatą Szydło poinformowali o przywróceniu sześciu posterunków na terenie Wielkopolski.

Funkcjonariusze rozpoczęli prace w posterunkach policji w Godzieszach Wielkich, Blizanowie, Liskowie, Lubaszu, Drawsku oraz Nowym Mieście nad Wartą.

– Rząd Prawa i Sprawiedliwości, którym mam zaszczyt kierować przywraca obywatelom państwo. Ta zła tendencja zwijania państwa zapoczątkowana przez naszych poprzedników została przez nas przerwana – powiedziała premier Beata Szydło. Poinformowała również, że sukcesywnie przywracane będą kolejne posterunki. Docelowo odtworzonych ma być ich 150. Do 26 października odtworzono łącznie 30 jednostek.

Poprzedni rząd koalicji PO-PSL zlikwidował w całej Polsce łącznie 418 z 817 posterunków. Była to błędna decyzja, która odbiła się na bezpieczeństwie obywateli. – Przywracamy posterunki na podstawie konsultacji społecznych. Na początku miały one charakter rozmów z samorządowcami i mieszkańcami. Teraz te konsultacje odbywają się przy pomocy Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – powiedział Mariusz Błaszczak, szef MSWiA. To internetowe narzędzie daje obywatelom możliwość przekazywania Policji informacji o miejscach i zdarzeniach, które mają wpływ na poczucie ich bezpieczeństwa. Mapa dostępna jest na stronie www.policja.pl. Mieszkańcy mogą zaznaczyć na mapie określony obszar i wskazać, jakie zagrożenie ich zdaniem na nim występuje. Informacja o zgłoszeniu jest przekazywana do lokalnej jednostki Policji, która weryfikuje zgłoszenie. Mapa jest na bieżąco modyfikowana i uaktualniana.

Minister przypomniał również, że realizowany jest program „Dzielnicowy Bliżej Nas”. Zakłada on, by dzielnicowy stał się policjantem „pierwszego kontaktu”. Żeby ułatwić wyszukanie i kontakt z policjantami, MSWiA przygotowało mobilną wyszukiwarkę dzielnicowych. Aplikacja przeznaczona na smartfony umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Program zakłada również, że dzielnicowi nie będą obciążani dodatkowymi obowiązkami. Przewiduje także szkolenia dla dzielnicowych. Kładą one nacisk na kształcenie umiejętności wzmacniających kontakt z obywatelami. Obecnie w Polsce pracuje ok. 8 tysięcy dzielnicowych. Docelowo dzielnicowi mają stanowić ok. 10 proc. wszystkich funkcjonariuszy.

 

źródło: http://www.mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/15284,Premier-Beata-Szydlo-i-minister-Mariusz-Blaszczak-Przywracamy-posterunki-i-poczu.html

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Benedykt Nowak
przewodniczący
tel. 77 4223303

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT