Stanowisko Prezydium ZG NSZZ Policjantów w sprawie podziału dodatkowych środków na uposażenia funkcjonariuszy.

Prezydium Zarządu Głównego NSZZ Policjantów na swoim posiedzeniu w dniu 13 kwietnia 2018 r. przyjęło stanowisko dotyczące projektu rozporządzenia w sprawie podziału dodatkowych środków na uposażenia funkcjonariuszy.

 

Zgodnie z przedłożonym do zaopiniowania projektem, od pierwszego maja 2018 r. mają wzrosnąć uposażenia policjantów zaszeregowanych w grupach od 2 do 5. Podwyższenie tzw. mnożników ma zapewnić wzrost uposażeń brutto od 83 zł (grupy 4 i 5) do 165 zł (grupy 2 i 3).

Prezydium krytycznie odnosi się do tej propozycji domagając się większych pieniędzy i objęcia regulacją wszystkich policjantów.

W opinii Prezydium ZG NSZZ Policjantów, Rząd powinien jeszcze w tym roku podwyższyć uposażenie każdego policjanta o 650 zł brutto. Żądanie to jest jednym z postulatów Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych, które do MSWiA trafiły 12 marca 2018 r.

Przedstawiciele Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych otrzymali od Ministra Brudzińskiego zaproszenie na spotkanie. Ma się ono w odbyć w dniu 19 kwietnia 2018 r.

Cała treść stanowiska na stronie Zarządu Głównego pod linkiem: http://nszzp.pl/komunikaty/stanowisko-prezydium-zg-nszz-policjantow-sprawie-podzialu-dodatkowych-srodkow-na-uposazenia-funkcjonariuszy/

 

Biuro Prasowe ZG NSZZ Policjantów

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Benedykt Nowak
przewodniczący
tel. 77 4223303

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT