Szef MSW o kontroli nad służbami.

Szef MSW Jacek Cichocki poinformował, że po przygotowaniu propozycji zmian w służbach specjalnych, będzie wnosił o zwołanie Kolegium ds. Służb Specjalnych. „Obecnie kontrola nad służbami jest za słaba” – ocenił.

 

„…Minister spraw wewnętrznych i minister obrony Tomasz Siemoniak kierują zespołem, który ma przygotować dla premiera Donalda Tuska propozycje zmian w służbach specjalnych. Premier zapowiedział takie zmiany po wybuchu afery Amber Gold. Zespół funkcjonuje od połowy września. Ma zakończyć prace w listopadzie.

– Pierwszą osobą, która pozna propozycje zmian w sektorze służb specjalnych, także w ABW, będzie premier. Będą to rozwiązania wariantowe. Będę prosił o zwołanie Kolegium ds. Służy Specjalnych – powiedział dziennikarzom Cichocki. W jego ocenie naturalną tendencją – tak jak w wielu krajach – jest to, że nadzór nad służbami specjalnymi sprawują ministrowie. – Ważne jest, aby ten szczególnie wrażliwy dla obywatela obszar jak operacje specjalne, który wywołuje często różne kontrowersje, mógł być także poddany kontroli. Dzisiaj ta kontrola jest w mojej opinii za słaba – powiedział Cichocki…Pytany, czy włączenie ABW pod nadzór resortu spraw wewnętrznych jest właściwym kierunkiem, Cichocki odparł: – To się wydaje naturalne. To pozwoli lepiej skoordynować pracę ABW z innymi służbami, które nadzoruje minister spraw wewnętrznych…”

 

źródło: ZG

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT