Szef policji na miejscu tragedii w Kamieniu Pomorskim

Szef policji na miejscu tragedii w Kamieniu PomorskimNa miejsce tragedii w Kamieniu Pomorskim, gdzie pijany kierowca zabił sześć osób, jedzie komendant główny policji nadinsp. Marek Działoszyński – poinformowała Komenda Główna Policji. Wśród ofiar wypadku jest policjant i jego rodzina.

 

Komendant spotka się z bliskimi ofiar. Dochodzenie policyjne decyzją komendanta zostanie przeniesione z Kamienia Pomorskiego do innej jednostki. Jest to tragedia całego środowiska policyjnego, bo dotyczy to funkcjonariusza i jego rodziny. Samochód najpierw uderzył w policjanta z żoną i trójką dzieci na spacerze – powiedział rzecznik prasowy KGP Mariusz Sokołowski. Dodał, że komendant główny policji obejmie nadzorem dochodzenie w tej sprawie.

Rannych w szpitalu odwiedził w środę po południu minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Specjalne oświadczenie w tej sprawie wydał również minister spraw wewnętrznych, Bartłomiej Sienkiewicz.

Oświadczenie MSW w sprawie wypadku w Kamieniu Pomorskim

Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz wyraża głębokie ubolewanie z powodu tragedii w Kamieniu Pomorskim. W wypadku zginął policjant, jego żona oraz dziecko. Szef MSW zadeklarował, że bliscy funkcjonariusza zostaną objęci szczególną opieką. Bartłomiej Sienkiewicz polecił Komendantowi Głównemu Policji gen. Markowi Działoszyńskiemu objęcie osobistym nadzorem postępowanie w tej sprawie. Szef policji został zobowiązany do zadbania o to, by rodzina funkcjonariusza otrzymała niezbędne wsparcie. Komendant Główny Policji jedzie już na miejsce tragedii.

źródło: ZG

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT