ZG NSZZ Policjantów złożył w Sejmie Petycję w sprawie uchylenia lub zmiany art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. – o Policji.

ilustracjaW załączniku zamieszczamy petycję przekazaną do Kancelarii Sejmu w dniu 14 lutego 2019 r.

 

(…) Uprawnienie do otrzymania czasu wolnego zgodnie z powołanym przepisem nie przysługuje policjantowi za okres pełnienia służby lub obowiązków na stanowisku kierowniczym lub samodzielnym. W konsekwencji oznacza to, że policjant uprawniony do dodatku funkcyjnego i zwalniany ze służby nie nabywa prawa do ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystany czas wolny od służby, o którym mowa w art. 114 ust. 1 pkt 2 ustawy o Policji (…)

(…) Zarząd Główny NSZZ Policjantów stoi na stanowisku, że ustawodawca niezwłocznie powinien zająć się wskazanym problemem i ukrócić niesprawiedliwe traktowanie tysięcy funkcjonariuszy Policji. W interesie publicznym jest uregulowanie tego problemu w sposób sprawiedliwy, tak, aby morale policjantów było wysokie a funkcjonariusze na stanowiskach samodzielnych i kierowniczych byli dodatkowo i uczciwie wynagradzani a nie dyskryminowani z uwagi na regulację związaną z instytucją dodatku funkcyjnego w polskim systemie prawnym (…)

 

Treść całej petycji w załączniku na stronie ZG pod linkiem: http://nszzp.pl/aktualnosci/zg-nszz-policjantow-zlozyl-w-sejmie-petycje-w-sprawie-uchylenia-lub-zmiany-art-33-ust-4-ustawy-z-dnia-6-kwietnia-1990-r-o-policji/

 

źródło: ZG

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Benedykt Nowak
przewodniczący
tel. 77 4223303

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT