
Rząd zwiększył proponowany wzrost wynagrodzeń w „budżetówce” na 2027 rok. Choć jeszcze niedawno mowa była o podwyżkach na poziomie 2,5 procent, teraz Rada Ministrów przyjęła propozycję zakładającą wzrost wynagrodzeń o 3 procent. Mimo korekty rządowej propozycji, różnica między oczekiwaniami strony społecznej a planami rządu pozostaje bardzo duża. Związki zawodowe domagają się bowiem 15-procentowych podwyżek dla państwowej sfery budżetowej, w tym dla służb mundurowych.
Źródło/więcej: https://infosecurity24.pl/sluzby-mundurowe/rusza-batalia-o-podwyzki-dla-budzetowki-rzad-podniosl-oferte-ale-do-oczekiwan-wciaz-daleko

















