Fakty TVN o kontrowersyjnym wyroku sądu w Tychach!

podinsp. Tomasz KrzemieńskiWe wczorajszym wydaniu Faktów TVN wyemitowano obszerny materiał Dariusza Łapińskiego dotyczący kontrowersyjnego wyroku sądu w Tychach w sprawie przypadkowego zranienia kibica przybitką z pistoletu hukowego.

 

Policjant został skazany przez sąd za strzał z pistoletu hukowego podczas kibolskiej zadymy na osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu, 10 tys. złotych grzywny i dwuletni zakaz pracy w policji.

Taki usłyszał wyrok policjant, bo łuska z hukowego pistoletu zraniła w twarz jednego z kibiców – podają Fakty TVN.

Zamieszki w Tychach to nie były żarty, choć uzasadnienie sądu brzmi jak ponury żart. Za funkcjonariuszem murem stoją inni policjanci, ale państwo jak się okazuje już nie. Nie wystarczyła opinia biegłych, że zranienie u kibica powstało w sposób całkowicie przypadkowy i sam policjant nie ma żadnego wpływu na to, gdzie zostanie odrzucona przybitka. Tendencyjny wyrok sądu w Tychach bulwersuje środowisko funkcjonariuszy i nie trzeba wielkiej wyobraźni by zdać sobie sprawę z tego, że uczyniono właśnie ogromny krok w kierunku stworzenia warunków sprzyjających rozwojowi anarchii, bo jest oczywiste, że każdy inny policjant świadomy prokibolskiego nastawienia wymiaru sprawiedliwości nie użyje broni przeciw kibicom, nawet w sytuacji poważnego zagrożenia.

W materiale wyemitowanym przez Fakty TVN wypowiadają się między innymi – wiceprzewodniczący ZG NSZZ Policjantów Tomasz Krzemieński i wiceprzewodniczący ZW NSZZ Policjantów woj. śląskiego Rafał Jankowski

Cały materiał do odsłuchania pod poniższym linkiem:
http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/policjant-skazany-za-strzal-podczas-kibolskiej-zadymy,637343.html

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT