Nie będzie zmian w naliczaniu policyjnych emerytur.

Wypłata podwyżki dla policjantów w dniu 2 lipca 2012 r., nie będzie zmian w naliczaniu emerytur – poinformował Komendant Główny Policji, nadinsp. Marek Działoszyński, w trakcie spotkania z członkami Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.

 

W dniu 27 czerwca 2012 .r Komendant Główny Policji, nadinsp. Marek Działoszyński, spotkał się z członkami Zarządu Głównego NSZZ Policjantów. W trakcie spotkania odpowiadał na liczne pytania oraz odnosił się do wniosków i propozycji działaczy związkowych.

 

Komendant Główny Policji jednoznacznie zdementował pojawiające się w środowisku policjantów nieprawdziwe informacje o rzekomych kolejnych pracach nad przygotowaniem nowego sposobu naliczania emerytur dla policjantów pozostających w służbie. Stanowczo zapewnił zebranych, że ani w Komendzie Głównej Policji, ani w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych nikt nie pracuje nad zmianą obowiązującego systemu emerytalnego.

Komendant Główny Policji krytycznie ocenił akcję związkową w województwie pomorskim polegającą na wysyłaniu listów do Prezesa Rady Ministrów, stwierdzając, że trudno oczekiwać od Premiera, Ministra i przełożonych, aby nieustannie dementowali wielokrotnie powielane plotki podważające dotychczasowe zapewnienia. Takie zachowanie jest, zdaniem Komendanta, mało odpowiedzialne, zwłaszcza kiedy tysiące policjantów pełni ciężką służbę w zabezpieczeniu Euro 2012, pracując na bardzo pozytywny wizerunek Policji. To duży kapitał, którego nie wolno nam roztrwonić nieprzemyślanymi działaniami.

W związku z pytaniem o podwyżkę uposażeń Komendant Główny Policji poinformował, że jest już naliczona, po 300 złotych brutto na każdego policjanta z dniem 1 lipca 2012 r., i zostanie wypłacona w pierwszym dniu roboczym, czyli 2 lipca 2012 r. Nie ma żadnego zagrożenia, nie będzie żadnych opóźnień, są już pieniądze i będą płacone razem z uposażeniem za lipiec.

http://www.policja.pl/portal/pol/1/78845/Podwyzka_pensji_od_1_lipca_Nie_bedzie_zmian_w_naliczaniu_policyjnych_emerytur.html

 

Powyższy komunikat zamieszczony na stronie policja.pl pomija istotną informację, jaką potwierdził Komendant – mianowicie, że trwają prace nad obniżeniem zasiłku chorobowego ze 100 do 80% – o czym piszemy w relacji z posiedzenia ZG NSZZ Policjantów – http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2116&catid=8&Itemid=34

źródło: ZG

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT